Sváťova zážitková cesta

Užijte si novou zážitkovou cestu v areálu Brand okolo rybníku Rosnička ve Svitavách. Společně se svitavským skřítkem Sváťou se vydáte vysvobodit zakletou Labutí princeznu. Tento příběh je zasazen do pohádkové procházky, během které narazíte na osm herních prvků.

Sváťova cesta nemá žádný konkrétní začátek, ani konec. Každý si může zvolit svůj profil cesty, která je dlouhá okolo 2 km. Svým profilem je vhodná pro kola, koloběžky, vozíky i kočárky.

Kdo splní úkoly, které princeznu osvobodí? Vydáš se na cestu i Ty?

Herní prvky
Čeká vás Rybkolov, Hopsemínko, Rovnovážka, Žabí cirkus, Okapka, Pylnice, Mravenčení a Hadidráha. Podívejte se na co se můžete těšit.

Kouzelná kulička

Úkoly budete plnit pomocí dřevěné kuličky - ta funguje jako hrací žeton, který se vám vždy vrátí, a budete jej moci použít na dalším stanovišti. Bude vám samozřejmě dělat radost jako milý suvenýr a vzpomínka na vaše dobrodružství ve Svitavách.

Kuličku si můžete zakoupit za 50 Kč:

 1. v informačním centru / náměstí Míru 48
  tel. 461 534 300
 2. v městském muzeu a galerii / Máchova alej 293/1
  tel. 461 532 704
 3. v občerstvení Plechárna na pláži u rybníku Rosnička
  tel. 732 746 558
 4. v občerstvení Chata Rosnička u rybníku Rosnička
  tel. 737 159 972

  Pozor na aktuální otevírací doby.
Mapa / hrací karta / dárečky

Mapu a hrací kartu si můžete stáhnout a vytisknout ZDE.
Budete potřebovat tužku, propisku nebo pastelku na obkreslení reliéfů z herních prvků. Za vyplněnou hrací kartu dostanete v informačním centru malý dáreček. Pokud zde bude zavřeno, svoji odměnu dostanete i v občerstvení Plechárna nebo v Chatě Rosnička. Případně si můžete vybrat a zakoupit něco dalšího ze zajímavé nabídky - TADY.

Pochválili

Matyáš ze Svitav

Venda ze Sloupu

Kubík ze Zábřehu

Anna z Jindřichova Hradce

Johi z Říčan u Brna

Tobík z Krnova